Noya Bilgisayar Kursu
"20 yıllık tecrübeyle..."

Veri Giriş Elemanı

Yeni Sınav Tarihi : 8 Mayıs 2024 Çarşamba
kayıtlarımız devam etmektedir.

MYK tarafından yetkilendirilen ve Türkak tarafından Akredite edilen MEYEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi ile yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında Mesleki Yeterlilik Sınavları artık Kurs Merkezimizde de gerçekleştirilecektir.

Veri Giriş Elemanı Kimdir?veri giriş elemanı

Firmalar bünyesinde ihtiyaç duyulan tüm verilerin dijital ortama aktarılması, saklanması işlerini yapan kişilere veri giriş elemanı denir. Bağlı bulunduğu sektöre göre çeşitlilik gösteren veri giriş personelinin görev tanımında

  • Firmaların web sitelerine özgün içerik düzenlemek.
  • Girdiği verilerin kontrolünü ve karşılaştırmasını yapmak.
  • Online ürünler için uygun içerik ve görseller hazırlamak.
  • Ürünlerin satış, depolama, ürün tedariği, sevk ve idaresi gibi unsurların dijital ortama aktarılmasını sağlamak.
  • Çalışılan firmaların bilgi formlarını sistem üzerinden kaydını sağlamak.
  • Yapılan  anlaşmaları sisteme girmek ve kayıt altna alıp takibini sağlamak.
  • İlgili birimlere rapor ve bilgi vermek.

Veri Giriş Elemanı ( Seviye 4 )Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

-Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan Resmi Belgedir. Nitelikli İş bulmada önünüzü açabilecek yeterliliktedir.

-Uluslararası geçerliliğe sahip belgeniz sayesinde, dilerseniz yurt dışında çalışma imkânı bulabilirsiniz.

-Ulusal Yeterliliği 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu uyarınca çıkartılan “Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği” hükümlerine göre hazırlanmıştır.

-MYK belgesi sahip olan kişileri çalıştıran firmalar 54 aya kadar Devlet SGK teşvikleri avantajından yararlanabilir.  Bu yüzdendir ki Mesleki Yeterlilik Belgeli kişilerin işe alınmasında ilk tercih sebebi olunmasını sağlayacaktır.

- Mesleki Yeterlilik Belgeleri sadece TÜRKAK tarafından akredite edilmiş ve MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından düzenlenen sınavlar sonrasında verilebilir.

-Ulusal Mesleki Yeterlilik Sisteminde, kişilerin birden fazla alanda yeterlilik belgesine sahip olabilmeleri mümkündür. Kişi mevcut belgesiyle çalıştığı işinden memnun olmadığında kendisini geliştirerek  farklı yeterliliklerde yatay ve dikey geçişlerle farklı seviyelerde belge alma imkânına sahiptir.

MYK belgesi nasıl alınır?

-Sınavlar, yazılı ve performans (uygulama) olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştirilir.
-Aday, her iki sınavda da başarılı olması durumunda başarılı kabul edilir.
-Belge almaya hak kazanamayan adaylara, talep etmeleri durumunda, başarılı oldukları birimlerle ilgili bir yazı verilir.
-Sınavlarla ilgili detaylı bilgiler belgelendirme programında yer almaktadır.

Veri Giriş Personeli Olmanın Şartları

Veri giriş Personeli olmak için en az lise mezunu olmanız, bilgisayar bilginizin (Microsoft Office) programların yeterli seviyede olması gerekmektedir.

Mesleki Yeterlilik (Seviye 4) Belgesinin Geçerliliği

Myk belgesine sahip olan kişilerin belge geçerlilik süresi 5 (beş) yıldır. Geçerlilik süresi biten belgeler istenildiği takdirde yenilenebilir.  Belge yenileme için belge geçerlilik tarihinin dolmaması önem arz etmektedir. 
 

Belge geçerlilik tarihi Dolmuş Dahi olsa Belge yenilenebilir mi?

Süresi dolmuş belgelerin yenilemeleri yapılamamakta ve yeni belge alır gibi sürece dahil olmanız ve başvuru yapmanız gerekmektedir.
ANCAK GEÇEN HAFTALARDA MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU TARAFINDAN GEÇERLİLİK SÜRESİ DOLAN BELGELER İÇİN BİR İSTİSNA TANINMIŞTIR
Geçtiğimiz haftalarda Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Gözetim ve Belge Yenileme Faaliyetlerine İlişkin Usul ve Esaslar MYK Yönetim Kurulunun 27.04.2022 tarihli ve 2022/86 sayılı kararı ile güncellenmiş ve bu kararın yürürlüğe girmesi ile birlikte artık süresi dolmuş olan MYK belgeleri,
Bulunduğumuz tarihten 1 yıl geriye dönük süresi dolmuş dahi olsa belgelerin yenilenmesi imkânı tanımıştır.Yenileme işlemi  belge geçerlilik tarihinden en az 15 gün (2 hafta) öncesinde başvuru yaparak yenileme işlemleri yapabilir. Başvuruyu belgeyi aldığı yere müracaat ederek tekrar alabilir. Yada başka kuruluştanda alabilir. 

Sınavlı Belge Yenileme Nedir?

Sınavlı belge yenileme, ilgili yeterlilikte sadece performans sınavına girerek teorik sınava girmeden belgenizi yenileme işlemidir.


Sınavsız Belge Yenileme Nedir? 

Belge süresini uzatmak için sınava girmeden belge geçerlilik tarihinden itibaren alınan yeterlilikle ilgili mesleği devam ettirdiğinize dair ispat niteliği taşıyan belgeleri (SGK hizmet dokümü vb.) sunarak sınavsız bir şekilde belgenizi yenileyebilirsiniz.

Veri Giriş Elemanı Mesleki Yeterlilik Belgesi İstanbul (MYK)  İş Alanları

-Özel Hastanelerde Veri Giriş Personeli olarak çalışmak isteyenler
-Kamu hastanelerinde veri giriş departmanında çalışmak isteyenler
-Yurtdışında çalışmak isteyenler
-Kurumsal Firmalarda çalışmak isteyenler
 

Veri Giriş Elemanı Mesleki Yeterlilik Belgesi Etiketleri

veri giriş elemanı, veriş giriş elemanı myk, veriş giriş elemanı mesleki yeterlilik belgesi, myk istanbul, hastane veri giriş elemanı, myk belgesi istanbul, veri giriş personeli, veri giriş elemanı sınavları, hastane veri giriş elemanı sertifikası, hastane veri giriş elemanı mesleki yeterlilik belgesi, kurumsal veri giriş personeli belgesi

Kursiyersiyer Yorumlarımızdan Günün Seçilen Yorumu
Besra boğa
Çok memnun kaldım hocaları çok iyi eğitim veriyorlar tavsiye ederim (6.3.2023-19:47)

noya bilgisayar kursu

NOYA BİLGİSAYAR KURSU

Fetihtepe Mahallesi Halıcıoğlu Yanyol Cd. 
No: 5/3 (ŞarkPasajı) Cemal Kamacı Spor Salonu Karşısı Şark Durağı Üstü - Okmeydanı
Beyoğlu / İstanbul 
 
0 (212) 238 99 32
0 (545) 544 91 90 

noya bilgisayar harita