Noya Bilgisayar Kursu
"20 yıllık tecrübeyle..."

Güneş Enerji Sistemi Kursu

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ NEDİR?

Güneş Enerji Sistemi, gün ışığından elektrik enerjisi üretebilen yapı demektir. Yakın zamana kadar bu tür bir sistem yapıp kendi enerjisini üreterek kullanmak yasaktı, ancak ilgili yasanın değişmesiyle birlikte, bedava olan güneş enerjsini kullanarak kendi elektiriğini üretme heyecanı hemen hemen her bireyin hissettiği bir duygu haline geldi. Durumun böyle olması elektrik enerjsi piyasasında ilgli ürünlerin satışını arttırmasıyla birlikte teknik personel ihtiyacını ortaya çıkardı. Güneş enerji sistemlerine hakim teknik eleman ihtiyacı artışı bu mesleği zamanın neredeyse en gözde mesleklerinden biri haline getirmiştir. Meslek seçimlerinde birçok teknik personelin tercihinin bu yönde değiştiğine tanık olmaktayız. Hobi olarak bile öğrenilebilecek bu sistem, kısa bir eğitimle oldukça kolay bir yapı olarak ortaya çıkmaktadır. Noya Bilgisayar Kursu olarak bu eğitim İstanbul'da veren ilk kurumlardan biri olmanın gururunu taşıyor ve sizi uygulamalı Noya Bilgisayar kursu Güneş Enerji Sistemleri Tesisatı Eğitimine Davet ediyoruz. 

güneş enerji sistemi

Güneş Enerji Sistemleri Kurs Ücreti

 
Grup Fiyatı   Bireysel Fiyat
Peşin 1.200 TL Peşin 1.400 TL
Taksitli 2x700 TL Taksitli 2x800 TL

 

Güneş Enerji Sistemleri Eğitimi Süresi

Grup Eğitimlerinde ortalama 30 saat süren bu eğitim, bireysel eğitimlerde ortalama 20 saattir. Kursiyerlerin öğrenme hızı ders süresini değiştirebilmektedir. Ders süresinin uzaması ilave bir ücrete tabi değildir. Bireysel eğitimlerde ders gün ve saatleri karşılıklı belirlenebilmektedir. 

 

Güneş Enerji Sistemi Eğitimi Ders İşleme Tekniği

Güneş Enerji Eğitimi teorik ve ugulama olarak iki aşamadan oluşmaktadır. Teorik eğitimde, güneş enerji sistemleri yapısı ve bu yapıyı oluşturan ekipmanlar tanıtılır. Elektrik Tüketim ve bu tüketimi karşılayacak doğru cihazların kullanımı konusunda hesaplama teknikleri öğretilir. Teorik eğitim sırasında her ekipman için uygulamalar yapılır ve çeşitleri incelenir. Bütün ekipman tanıtımları yapılarak uygulamalar tek tek yapıldıktan sonra, tüm sistemin bütün olarak uygulamasına geçilir. Kursiyer, oluşturduğumuz düzenek üzerinde yardım almadan güneş enerji sistemleri yapısını oluşturması beklenir. Bir kursiyer eğitmenine soru sormadan gün ışığından elektrik enerjisi üreten yapıyı tek başına oluşturmayı başardığında uygulama eğitimi tamamlanmış kabul edilir. Bu uygulama yeterince tekrar ettirilerek pekiştirme sağlanır. Başarılı uygulamalar yeterince tekrar edildikten sonra kursiyer teorik sınava tabi tutulur. Sınavda başarısız olunan konularak tekrar anlatılarak eğitimin başarısı artırılır. Bütün uygulama ve teorik sınavlar başarıyla geçildikten sonra kursiyer sertifika almaya hak kazanmış olur. 

 

Eğitime Katılmanın Ön Şartları

Bu eğitime katılacak kursiyer en az ilk öğretim mezunu olması gerekmektedir. Elektrik tesisatına hakim kursiyerlerde başarı oranı artmaktadır. Kursiyerin durumuna göre gerekli görülmesi halinde Elektrik tesisatı eğitimi önerilir.

 

Güneş Enerji Sistemleri Kursu Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?Güneş Enerjisi Kursu

 • Güneş Enerji Sistemleri Hakkında Genel Bilgi ve Sistemin Yapısı
 • Elektrik Tüketimi Hesaplamaları
 • Güneş Paneli Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?
  -Mono Kristal Güneş Panelleri
  -Poli Kristal Güneş Panelleri
 • Güneş Panellerinin çeşitlerine göre çalışma mantığı ve verimlilik düzeyleri
 • Tüketime ve coğrafi yapıya göre panel seçimleri
 • Şarj Kontrol Cihazı nedir ve Çeşitleri Nelerdir.
 • Tüketime Göre Şarj Kontrol Cihazı Seçimi
 • Akü Nedir?
 • Akü Çeşitleri Nelerdir?
  - Kuru Akü
  - Sulu Akü
  - Jel Akü
  - Diğer Akü ÇeşitleriGüneş Enerjisi Kursu
 • Tüketime ve amaca göre akü seçimi
 • Inverter Nedir?
 • Inverter Çalışma Tekniği
 • Inverter Çeşitleri
 • Inverter Seçimi
 • Oluşturulmuş düzenek üzerinde kurulum ve montaj

Kurs Sonunda Verilecek Sertifika

Güneş Enerjisi Kursunun Bitirme sınavını başarıyla geçen kursiyere Noya Bilgisayar Güneş Enerji Sistemi Teknisyeni Sertifikası verilir. Sınavı geçemeyen kursiyere ücretsiz eğitim tekrarı yaptırılır.

NOT:

Özel Güneş Enerjisi Eğitimi için Ders gün ve saatlerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

 

NOYA BİLGİSAYAR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ KURSİYER UYGULAMA PANELİ

güneş enerji sistemleri

    

 

 

Kursiyersiyer Yorumlarımızdan Günün Seçilen Yorumu
Hamra Taştan
Kursa başladığım günden beri gayet güzel ve faydalı bir eğitim aldım. Kurumdaki çalışanların ve hocalarımızın gösterdiği ilgi ve sabırdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tekrardan görüşmek dileğiyle... (16.3.2020-18:32)

noya bilgisayar kursu

NOYA BİLGİSAYAR KURSU

Fetihtepe Mahallesi Halıcıoğlu Yanyol Cd. 
No: 5/3 (ŞarkPasajı) Cemal Kamacı Spor Salonu Karşısı Şark Durağı Üstü - Okmeydanı
Beyoğlu / İstanbul 
 
0 (212) 238 99 32
0 (532) 650 81 77

noya bilgisayar harita